W malowniczej miejscowości Strachosław, znanej z urokliwych krajobrazów i spokojnego życia, miało miejsce dramatyczne zdarzenie drogowe. Z relacji świadków wynika, że na mokrej od deszczu drodze, kierowca samochodu marki Seat stracił kontrolę nad pojazdem. Wynikiem tego była tragiczna kolizja z innym samochodem, Fordem, który nadjeżdżał z przeciwka.

Potwierdzone informacje mówią, że kierujący Seatem, 31-letni mężczyzna, nie poradził sobie z panowaniem nad autem na śliskiej nawierzchni. Jego pojazd wypadł z toru jazdy i z impetem zderzył się z Fordem, którym kierowała 29-letnia kobieta. W wyniku tego zderzenia, 26-letnia pasażerka Seata poniosła śmierć na miejscu, a obydwoje kierowcy z poważnymi obrażeniami zostali natychmiast przewiezieni do szpitala.

Ważne jest, że badanie alkomatem wykluczyło wpływ alkoholu na zachowanie kierowców. Obydwoje byli trzeźwi w momencie wypadku. Akcja ratownicza i policyjne dochodzenie trwały kilka godzin, co spowodowało całkowite zamknięcie drogi. Policja zorganizowała objazdy, aby umożliwić mieszkańcom przemieszczanie się w tej sytuacji.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia są obecnie przedmiotem dochodzenia prowadzonego pod nadzorem prokuratora. W jego decyzji znalazło się zabezpieczenie ciała ofiary do dalszych badań. Wyjaśnienie przyczyn i okoliczności wypadku będzie kluczowe dla zrozumienia tego tragicznego zdarzenia.

Zgodnie z oświadczeniem rzeczniczki prasowej, komisarz Ewy Czyż, dalsze dochodzenie ma na celu wyjaśnienie wszystkich aspektów tego wypadku, aby uniknąć podobnych tragedii w przyszłości i zapewnić sprawiedliwość dla ofiar i ich rodzin.

Źródło: https://chelm.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024