Dwie ofiary śmiertelne na Lubelszczyźnie: w Lublinie i powiecie chełmskim
Dwie ofiary śmiertelne po wypadkach w Lubelskiem: Lublin i powiat chełmski. Alkohol za kierownicą grozi życiem - apel o ostrożność.
W ostatniej dobie na drogach Lubelszczyzny doszło do dwóch wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Zginęły dwie osoby. Zdarzenia miały miejsce w Lublinie oraz w powiecie chełmskim. Pojawił się apel o zachowanie rozwagi na drodze i o trzeźwość za kierownicą.
Pierwsze zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 13:15 na al. Sikorskiego w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 68-letni mieszkaniec Lublina, będąc na przejściu dla pieszych, został potrącony przez volkswagena. Auto zatrzymało się kilkaset metrów dalej. Pieszy został przewieziony do szpitala w stanie krytycznym, gdzie niestety zmarł po udzielonej pomocy.
Jak ustalili funkcjonariusze, w pojeździe podróżowało trzech mężczyzn. 39-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dwóch pozostałych uciekło z miejsca zdarzenia. W wyniku intensywnych czynności policjantów z Wydziału do spraw Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym oraz kryminalnych z KMP w Lublinie jeszcze wczoraj zatrzymano 38-letniego obywatela Rosji, u którego stwierdzono prawie 2,5 promila alkoholu. Trzeci z mężczyzn został zatrzymany dzisiaj przed południem przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Bełżycach; miał prawie promil alkoholu w organizmie. Teraz wszyscy trzeźwieją w policyjnym pomieszczeniu dla zatrzymanych i po wytrzeźwieniu będą prowadzone dalsze czynności procesowe.
Funkcjonariusze wyjaśniają, że ustalają, kto kierował pojazdem w chwili zdarzenia. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem prokuratury. Zabezpieczono ślady, ustalono świadków i prowadzone są czynności mające na celu odtworzenie przebiegu wypadku.
Z kolei dzisiejszej nocy, tuż przed godz. 3:00, na drodze powiatowej w Olchowcu Kolonii w powiecie chełmskim doszło do kolejnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. 20-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego kierujący Audi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas, wypadł z drogi i uderzył w nasyp. Pasażer, również 20-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego, poniósł śmierć na miejscu. Kierowca doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Badanie alkomatem wykazało 0,4 promila; pobrana została krew do badań. Mężczyzna pozostaje w szpitalu pod nadzorem policjantów.
Wyjaśnienie okoliczności obu zdarzeń prowadzone jest pod nadzorem prokuratury.
Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są szczególnie narażeni na skutki wypadków; pamiętajmy o trzeźwości za kierownicą.
Źródło: policja.gov.pl