Ogólne 25.06.2026

Chełm: trzy mandaty i utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym

Chełmska drogówka nałożyła trzy mandaty; wszystkie osoby straciły prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Apel o ostrożność.

Komenda Miejska Policji w Chełmie

Żwirki i Wigury 20, 22-100 Chełm

Wczoraj chełmska drogówka wystawiła trzy wysokie mandaty. Jeden z nich opiewał na 4 tys. zł. Dodatkowo, za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, prawo jazdy straciły trzy osoby.

Największy mandat w wysokości 4 tys. zł dotknął kierującą Toyotą, 35-letnią kobietę, która przekroczyła dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Kolejna kobieta, działająca w warunkach recydywy, przekroczyła dozwoloną prędkość o ponad 66 km/h. W związku z wykroczeniem również utraciła prawo jazdy. Dwie pozostałe osoby zostały ukarane mandatami w wysokości 3 tys. zł i 1,5 tys. zł.

Apelujemy o ostrożność, rozwagę za kierownicą oraz jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków na drodze.

Źródło: policja.gov.pl

MK

Marek Kaczanowski

Młodszy redaktor kroniki policyjnej, opisuje zdarzenia i bezpieczeństwo, a po godzinach promuje aktywność mieszkańców.

Więcej artykułów →

Udostępnij: